Muzyka bez praw autorskich

Muzyka bez praw autorskich

Postprzez Patec63 » wtorek, 20 października 2020, 04:25

Mam taki nietypowy problem trochę w związku ze swoją działalnością gastronomiczną, ale piszę na takim ogólnym forum, bo może ktoś się też z tym spotkał. Mam taką sytuację, że płaciłem za puszczaną w lokalu muzykę do ZAIKS i właściwie nic się takiego nie działo, myślałem że wszystko jest ok jeśli chodzi o prawne kwestie, a teraz mi ZAIKS nalicza opłaty 5 razy tyle i informuje, że pobiera także za inne organizacje, do których powinno się płacić, więc dla mnie trochę szok, a co jeszcze gorsze to każą mi płacić 3 lata do tyłu za to, że do tych innych firm nie płaciłem. Może ktoś z Was miał taką sytuacje i ewentualnie podpowie jak sobie z tym poradził?
Patec63

Postprzez » wtorek, 20 października 2020, 04:25

Re: Muzyka bez praw autorskich

Postprzez Maciuszek87 » czwartek, 29 października 2020, 08:02

Sporo się obecnie pojawia tematów związanych z tym dostępem do muzyki i powiem szczerze, że jeśli chodzi o te kwestie, które odnoszą się właśnie do opłat wstecznych to oprócz mnie większość lokalnych restauratorów miało ten problem. Większość z nas korzystało z pomocy Publicmusic i udało się nam od tych opłat odciąć. Ja to w ogóle odszedłem obecnie od ZAIKS i też korzystam z muzyki dostępnej na stronie https://www.publicmusic.pl/ bo zdecydowanie mniejsze koszty są dzięki temu.
Maciuszek87

Postprzez » czwartek, 29 października 2020, 08:02

Powrót do Muzyka