Strona 1 z 1

Blacha na dachu?

PostNapisane: wtorek, 9 lipca 2019, 11:01
przez Zorena
Buduję dom i myślałem, żeby na dach dać pokrycie z blachy falistej https://polskiecentrumdachowe.pl/produkty/pokrycia-z-blachy/blacha-trapezowa-na-dach/. Jak mój ojciec o tym usłyszał, to zapytał czy brakuje nam funduszy, bo kiedyś blacha zamiast dachówki oznaczała że ktoś tnie budżet. I zaproponował że nam da pieniądze... A my fundusze mamy, tylko stwierdziliśmy że to modne i praktyczne rozwiązanie. A wy macie na dachu dachówkę czy blachę?

PostNapisane: wtorek, 9 lipca 2019, 11:01
przez Reklama

Re: Blacha na dachu?

PostNapisane: czwartek, 22 sierpnia 2019, 19:28
przez latawiec biały
To zależy kto jaki dach chce mieć, czyli mówiąc wprost - na jak wysokiej jakości nam zależy. W moim rodzinnym domu dach był w tak złym stanie, że każdy dekarz mówił nam, że nie ma uż naprawiać. Chciałem pomóc rodzicom i cały czas myślałem co by tu zrobić. W końcu wspólnie postanowiliśmy go po prostu wymienić na nowy :) Tak to jest ze starymi domami, że jak się coś buduje kilkanaście lat temu, to nie ma co oczekiwać dobrej jakości.. Wtedy dachy były dużo gorsze. Dlatego też teraz chciałem, żeby rodzice mieli naprawdę dobry dach na długie lata i szukałem w sieci różnych rozwiązań. Skontaktowałem się z dekarzem z okolicy, który poradził mi zerknąć na blachodachówkę firmy https://www.gerardroofs.pl/pl/ . Odwiedziłem ich stronę i mega spodobała mi się ta blachodachówka! I postanowiliśmy razem z rodzicami wybrać jakąś właśnie od nich. A i też dużo znajomych mówiło nam, że ich blachodachówki są długowieczne, co tylko utwierdzało nas w naszej decyzji :D Dach już dawno jest położony no i jest naprawdę wytrzymały. Pomimo ostatnich anomalii pogodowych, które mają miejsce w górach (a tam mieszkają moi rodzice), dach jest nienaruszony!

Re: Blacha na dachu?

PostNapisane: środa, 28 sierpnia 2019, 19:06
przez dertyu
Często się zdarza, że dach wymaga renowacji. Materiałem, który wykorzystuje się do takich prac jest płynna membrana https://www.proof-tech.com, która sprawdza się w przypadku dachów z papy czy blachy.

Re: Blacha na dachu?

PostNapisane: czwartek, 5 września 2019, 10:08
przez MarekTr
Ja tam na dachu zainstalowałbym coś takiego http://www.pcpartners.pl/pasma-swietlne, bo dobrze to wygląda i przy okazji potrafi dobrze doświetlić dom.

Re: Blacha na dachu?

PostNapisane: poniedziałek, 30 września 2019, 06:24
przez lukasz.kolski
Cześć! Jakie macie blachy na swoich dachach? Zaciekawiła mnie ostatnio w sklepie taśma kalenicowa do blachy trapezowej :) Brat buduje teraz dom i właśnie coś mi o niej wspominał, ja szczerze nie znam się na tym, u siebie tego nie mam :) Tutaj znalazłem info: https://www.blachotrapez.eu/pl/prtm/64/ ... enicowe-3b, ale ciekawi mnie, jak to w praktyce wygląda i jak się sprawdza :)

Re: Blacha na dachu?

PostNapisane: piątek, 18 października 2019, 07:34
przez KonradSkal
Pamiętam, że podczas ostatniego remontu miałem spory problem ze znalezieniem odpowiedniej blachy. Nie byłem za bardzo obeznany w tym temacie. Przez kilka dni szukałem dodatkowych informacji na stronach budowlanych i remontowych. Na tej stronie uzyskałem odpowiedź jakiej oczekiwałem: https://topaz-metale.com.pl/

Re: Blacha na dachu?

PostNapisane: czwartek, 24 października 2019, 17:47
przez kardinale
Bardzo polecam przeczytać na ten temat i zapoznać się ze sprawą tutaj :) http://www.metkol.pl/aluminium/

Re: Blacha na dachu?

PostNapisane: czwartek, 14 listopada 2019, 20:01
przez amiszq
Jeżeli będziecie potrzebować systemów asekuracyjnych do prac elewacyjnych czy przeglądu dachu to polecam https://asekuracje.pl/ z Wrocławia. Działają na terenie całego kraju dzięki temu, że mają kilka zespołów montażowych.

PostNapisane: czwartek, 14 listopada 2019, 20:01
przez Reklama