Strona 1 z 1

Zakup bibli

PostNapisane: niedziela, 30 listopada 2014, 11:22
przez Sabina
Co sądzicie o zwyczaju, aby dla maleństwa kupować Biblię? Nie ukrywam, że jestem troszkę w szoku, bo wiara to każdego prywatna sprawa, ale zostałam poproszona na Matkę Chrzestną i podszeptem od pewnej osoby (kiedyś znajoma, dzisiaj nie najlepiej jest pomiędzy nami) dowiedziałam się że w tamtej rodzinie panuje zwyczaj, że dziecko od Matki Chrzestnej otrzymuje Biblię. Nigdy w przypadku tej rodziny (fakt ludzie bardzo wierzący i praktykujący) mi się nic takiego o uszy nie odbiło. Nie wiem czy ten podszept polega na prawdzie, matce nie chcę się pytać, bo nie chcę jej w żaden sposób urazić. Nie wiem co robić. Ostatnio kupiłam Biblię w sklepie z dewocjonaliami i jest naprawdę ładnie wydana, lecz czy jeżeli taką samą kupię maleństwu nie będzie z śmiesznie? Nie wiem co o tym sądzić i jak to rozgryźć...

PostNapisane: niedziela, 30 listopada 2014, 11:22
przez Reklama

Re: Zakup bibli

PostNapisane: niedziela, 30 listopada 2014, 11:22
przez gośc
Od tego są rodzice chrzestni żeby strzec wiary dziecka.

Re: Zakup bibli

PostNapisane: niedziela, 5 listopada 2017, 02:29
przez kasiaucha
Sabina napisał(a):Nie ukrywam, że jestem troszkę w szoku, bo wiara to każdego prywatna sprawa


Na rany boskie, czasami pomysły na jakie wpadają tzw. "niedzielni katolicy" druzgoczą mnie psychicznie. Idziesz brać udział w religijnej imprezie, na której będziesz pełnić funkcję osoby, biorącej odpowiedzialność za religijną edukację dziecka i mówisz, że w sumie Biblia to dziwny prezent, bo wiara to prywatna sprawa xD? Ludzie, trzymajcie mnie! xD

Re: Zakup bibli

PostNapisane: czwartek, 13 września 2018, 13:39
przez zybii
Według mnie, biblia powinna być w każdym domu.

Re: Zakup bibli

PostNapisane: środa, 26 września 2018, 22:59
przez Cindy
To trudna sprawa, bo biblia to niezwykle ważna sprawa, ale jako prezent na chrzest... myślę, że jednak nie warto. Ale ostatnio widziałam Pismo Święte, cały tekst, tłumaczenie z oryginału, ale wydanie dla dzieci, z komentarzami, grafikami, wydane w taki sposób, aby dziecko zaciekawić - piękna sprawa :)

Re: Zakup bibli

PostNapisane: poniedziałek, 26 listopada 2018, 20:10
przez stylowa123
A ja myślę, że to dobry pomysł na prezent. Sama kupiłam biblię i dodałam również kartkę z życzeniami, bo uważam, że to najlepsza pamiątka chrztu, do której wraca się po patach.

Re: Zakup bibli

PostNapisane: środa, 23 października 2019, 10:45
przez marekjk
Przecież są Biblie w wydaniu dla dzieci i dla dorosłych. W moich stronach kupuje się Biblię dziecku na Komunię Św.

Re: Zakup bibli

PostNapisane: wtorek, 31 grudnia 2019, 18:57
przez Arkadiusz1
Przecież w internecie jest wiele ciekawych miejsc, w których możecie zakupić rzeczy związane z katolicyzmem. Sam ostatnio sprawdzałem sklep https://pentecoste.pl/kategoria/kartki i przyznaję, że bardoz pozytywnie zaskoczyła mnie ich oferta. Jeśli lubicie podkreślać Waszą wiarę, to może być to dla Was dobrą opcją.

PostNapisane: wtorek, 31 grudnia 2019, 18:57
przez Reklama