TN czy i IPS w monitorze, co wybrać?

TN czy i IPS w monitorze, co wybrać?

Postprzez crafton » piątek, 16 marca 2018, 09:30

Kompletuje właśnie cały zestaw PC, kompa już mam, w sumie prawie wszystko mam tylko został mi jeszcze monitor. Nie wiem za bardzo jaki dobrać, bo trochę gram, ale nie jakoś dużo, z tego względu mam dylemat pomiędzy matrycą TN, a IPS. TN ma szybszy czas reakcji, ale za to IPS lepszy obraz i nie mam pojęcia na co się zdecydować, bo oba czynniki są dla mnie istotne. Ktoś pomoże?
crafton
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 16 marca 2018, 08:28

Postprzez » piątek, 16 marca 2018, 09:30

 

Re: TN czy i IPS w monitorze, co wybrać?

Postprzez gradient » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 11:42

Jaki ten komp? Może podaj więcej szczegółów? Póki mam tylko informacje takie jak sporadyczne popykanie w gierki, to się do niego odniosę. Ogólnie prosta różnica pomiędzy matrycą TN, a IPS przedstawia się tak: TN się sprawdza przy grach typu strzelanki np., gdzie liczy się każdy ułamek sekundy. Wtedy ten czas reakcji ma znaczenie. Jeśli oczywiście grasz na super poziomie i poświęcasz temu sporo czasu. Wadą tej matrycy są wąskie katy widzenia, i średniej jakości barwy. Oczywiście dla niewprawnego oka nie będzie to żadną przeszkodą. IPS natomiast ma szerokie kąty widzenia, świetne barwy, obraz jest po prostu o wiele ładniejszy, niż w przypadku TN. Czas reakcji raptem o kilka milisekund wolniejszy, dlatego jeśli te milisekundy (normalnie nieodczuwalne) Ci nie przeszkadzają (a nie powinny, bo mało grasz), to wybrałbym raczej ten. Wolę lepszy obraz niż te ułamki sekund, no mnie to akurat nie jest potrzebne. Więc jak gry tylko czasami i nie zależy Ci na jakichś mistrzowskich wynikach, to odpuściłbym zupełnie TN. Niewiele na tym zyskasz, za to zakładam, że pracować czy oglądać filmy na tym monitorze będziesz częściej, więc lepszy obraz warto mieć. Co do jakichś konkretnych modeli to całe lata miałem iiame, jakiś rok temu zmieniłem na kolejną, ale już nowszą. Generalnie według mnie to monitory nie do zajechania, więc mogę polecić, bo sprawdzone. Myślę, że lepiej Ci obsługa doradzi przy wyborze, ja kupowałem w iiyama-sklep.pl u autoryzowanego partnera, dzięki temu mam gwarancję na bad pixele.


Ostatnio przesunięty w górę poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 11:42 przez: Anonymous.
gradient
 

Postprzez » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 11:42

 


Powrót do PC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości