Zakup bibli

Zakup bibli

Postprzez Sabina » niedziela, 30 listopada 2014, 11:22

Co sądzicie o zwyczaju, aby dla maleństwa kupować Biblię? Nie ukrywam, że jestem troszkę w szoku, bo wiara to każdego prywatna sprawa, ale zostałam poproszona na Matkę Chrzestną i podszeptem od pewnej osoby (kiedyś znajoma, dzisiaj nie najlepiej jest pomiędzy nami) dowiedziałam się że w tamtej rodzinie panuje zwyczaj, że dziecko od Matki Chrzestnej otrzymuje Biblię. Nigdy w przypadku tej rodziny (fakt ludzie bardzo wierzący i praktykujący) mi się nic takiego o uszy nie odbiło. Nie wiem czy ten podszept polega na prawdzie, matce nie chcę się pytać, bo nie chcę jej w żaden sposób urazić. Nie wiem co robić. Ostatnio kupiłam Biblię w sklepie z dewocjonaliami i jest naprawdę ładnie wydana, lecz czy jeżeli taką samą kupię maleństwu nie będzie z śmiesznie? Nie wiem co o tym sądzić i jak to rozgryźć...
Sabina
 

Postprzez » niedziela, 30 listopada 2014, 11:22

 

Re: Zakup bibli

Postprzez gośc » niedziela, 30 listopada 2014, 11:22

Od tego są rodzice chrzestni żeby strzec wiary dziecka.
gośc
 

Re: Zakup bibli

Postprzez kasiaucha » niedziela, 5 listopada 2017, 02:29

Sabina napisał(a):Nie ukrywam, że jestem troszkę w szoku, bo wiara to każdego prywatna sprawa


Na rany boskie, czasami pomysły na jakie wpadają tzw. "niedzielni katolicy" druzgoczą mnie psychicznie. Idziesz brać udział w religijnej imprezie, na której będziesz pełnić funkcję osoby, biorącej odpowiedzialność za religijną edukację dziecka i mówisz, że w sumie Biblia to dziwny prezent, bo wiara to prywatna sprawa xD? Ludzie, trzymajcie mnie! xD
kasiaucha
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek, 30 grudnia 2016, 09:23

Re: Zakup bibli

Postprzez zybii » czwartek, 13 września 2018, 13:39

Według mnie, biblia powinna być w każdym domu.
Animus24.pl - świadczy usługi pogrzebowe lublin na najwyższym poziomie
zybii
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 9 sierpnia 2018, 08:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Zakup bibli

Postprzez Cindy » środa, 26 września 2018, 22:59

To trudna sprawa, bo biblia to niezwykle ważna sprawa, ale jako prezent na chrzest... myślę, że jednak nie warto. Ale ostatnio widziałam Pismo Święte, cały tekst, tłumaczenie z oryginału, ale wydanie dla dzieci, z komentarzami, grafikami, wydane w taki sposób, aby dziecko zaciekawić - piękna sprawa :)
Cindy
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 26 września 2018, 22:50

Re: Zakup bibli

Postprzez stylowa123 » poniedziałek, 26 listopada 2018, 20:10

A ja myślę, że to dobry pomysł na prezent. Sama kupiłam biblię i dodałam również kartkę z życzeniami, bo uważam, że to najlepsza pamiątka chrztu, do której wraca się po patach.
stylowa123
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 3 października 2018, 14:27

Re: Zakup bibli

Postprzez marekjk » środa, 23 października 2019, 10:45

Przecież są Biblie w wydaniu dla dzieci i dla dorosłych. W moich stronach kupuje się Biblię dziecku na Komunię Św.
marekjk
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2018, 10:24

Re: Zakup bibli

Postprzez Arkadiusz1 » wtorek, 31 grudnia 2019, 18:57

Przecież w internecie jest wiele ciekawych miejsc, w których możecie zakupić rzeczy związane z katolicyzmem.
Arkadiusz1
 
Posty: 923
Dołączył(a): czwartek, 21 września 2017, 12:16

Re: Zakup bibli

Postprzez Tomasz33 » poniedziałek, 13 grudnia 2021, 15:42

Ja własnie jestem na etapie poszukiwania bibli. Teściowa dowiedziała się że wyszło jakieś nowe wydanie. Wiecie coś na ten temat?
Tomasz33
 
Posty: 886
Dołączył(a): środa, 13 grudnia 2017, 16:54

Re: Zakup bibli

Postprzez ulunia » wtorek, 14 grudnia 2021, 04:02

Tomasz33 - Przypuszczam że chodzi o tę ofertę tu https://biblianpd.pl/ Biblia NPD jest napisana współczenym językiem polskim. Przedstawia istotę i główną treść przekazu biblijnego bez naleciałości form historycznych. Zrozumiała dla każdego prostego człowieka.
ulunia
 
Posty: 787
Dołączył(a): piątek, 22 września 2017, 14:37

Postprzez » wtorek, 14 grudnia 2021, 04:02

 

Następna strona

Powrót do Moja wiara

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron