Nawadnianie ogrodu

Nawadnianie ogrodu

Postprzez adamtkocz » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 10:10

W jaki sposób podlewacie swój ogród? Jeżeli ktoś robi to ręcznie, to zastanówcie się poważnie nad instalacją automatycznego systemu nawadniania. Ja zdecydowałem się na ten krok w tamtym roku i w końcu nie muszę myśleć, czy moje rośliny są dostatecznie nawodnione. Korzystałem z usług specjalistów, tutaj możecie zobaczyć ofertę: http://www.nawadnianie-ogrodow.pl/. Myślę, że w ciągu 1-2 lat inwestycja się zwróci :)
adamtkocz
 
Posty: 18
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2018, 10:25

Postprzez » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 10:10

 

Re: Nawadnianie ogrodu

Postprzez Alexa555 » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 08:08

Realizowanie zieleńców, to nie lada wyczyn. Zawsze planowałem mieć widowiskowy ogród w którym mógłbym relaksować się. Chciałem skorzystać z specjalistycznej firmy by móc weselić się zielenią koło mojego domu. W tym celu skorzystałem z usług ogrody-perspektywa.com.pl. Profesjonalizm w w stosunku do klienta, a po drugie atrakcyjna finalizacja przy tworzeniu ogrodu. Jestem bardzo usatysfakcjonowany i rekomenduję wszystkim kto tak jak ja chce radować się cudownością zieleńca.
Alexa555
 
Posty: 89
Dołączył(a): niedziela, 24 czerwca 2018, 15:43

Re: Nawadnianie ogrodu

Postprzez violatta » czwartek, 28 czerwca 2018, 13:22

Jest wiele ciekawych rozwiązań do ogrodu, ja bym skorzystała z mozliwości montażu małej architektury miejskiej od tego producenta https://www.art-metal.pl/product-cat/mala-architektura/ Posiada w ofercie bardzo fajne pompy wodne zaworowe jak montowano kiedyś na ulicach. Wygladało by to bardzo ładnie na ogrodzie, i nawodnienie w jednym :)
violatta
 
Posty: 265
Dołączył(a): poniedziałek, 13 listopada 2017, 17:20

Re: Nawadnianie ogrodu

Postprzez eliasz » środa, 22 sierpnia 2018, 07:56

Wszystkim zainteresowanym tematem, polecam ten artykuł: http://www.magtraining.pl/automatyczny-system-nawadniania-ogrodow/, można się z niego dowiedzieć praktycznie wszystkiego apropo systemu nawadniania ogrodów. Sam się w końcu zdecydowałem na instalację, ale przełożę to już na następny sezon.
eliasz
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa, 22 sierpnia 2018, 07:44

Re: Nawadnianie ogrodu

Postprzez mczay » czwartek, 23 sierpnia 2018, 11:57

O wiele trudniejsze od nawadniania ogrodu jest dbanie o rośliny. Szczególnie chorujące... U mnie zazwyczaj mimo stosowania odpowiednich preparatów kończy się śmiercią rośliny. Zaczęłam zastanawiać się nad tym czy to nie wina preparatu. Teraz zamierzam spróbować czegoś ze strony: https://www.syngenta.pl/srodki-ochrony-roslin być może te środki ochrony roślin okażą się skuteczne dla moich roślin.
mczay
 
Posty: 59
Dołączył(a): piątek, 6 lipca 2018, 10:24

Re: Nawadnianie ogrodu

Postprzez ogrodniczka1 » czwartek, 30 sierpnia 2018, 13:33

Nawadnianie to podstawa, ale kiedy rośliny przestaną chcieć rosnąć, to polecam zastosować bio florin, czyli nawóz uniwersalny. Po nim rośliny rosną - jak to się mówi - jak grzyby po deszczu :D
ogrodniczka1
 

Re: Nawadnianie ogrodu

Postprzez Arkadiusz1 » sobota, 1 września 2018, 12:04

Akurat takie kwestie można bez problemu zautomatyzować.
Arkadiusz1
 
Posty: 923
Dołączył(a): czwartek, 21 września 2017, 12:16

Re: Nawadnianie ogrodu

Postprzez Milosz5 » środa, 23 stycznia 2019, 12:20

Faktycznie, to ważna kwestia. Jeśli o to nie zadbacie, to jest spora szansa, że stan roślin znacznie się pogorszy.
Milosz5
 
Posty: 736
Dołączył(a): czwartek, 8 listopada 2018, 10:11

Re: Nawadnianie ogrodu

Postprzez ksiezniczkasisi » środa, 1 maja 2019, 09:34

w kwestii nawadniania, polecam firme Gardenon, Pan Arkadiusz super specjalista, nie stosuje byle jakich zlaczek przepuszczajacych wode, wszystko jest perfekcyjnie zamontowane, poza tym, jest otwarty na nowosci, wprowadza np sterownik ktory mozna obslugiwac za pomoca smartfona :) ja jestem bardzo zadowolona z ich uslug
ksiezniczkasisi
 
Posty: 371
Dołączył(a): czwartek, 15 listopada 2018, 20:09

Re: Nawadnianie ogrodu

Postprzez Mia » piątek, 12 lipca 2019, 07:34

Ja tam wolę sama pomajsterkować i zamontować sprzęt nawadniający.
Mia
 
Posty: 98
Dołączył(a): środa, 3 lipca 2019, 09:07

Postprzez » piątek, 12 lipca 2019, 07:34

 


Powrót do Ogród

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron