Potówki i noworodek

Potówki i noworodek

Postprzez ceramic3 » niedziela, 11 lutego 2018, 19:40

Hm... Ja mam właśnie dość istotne pytanie... Czy jesteście może w stanie poradzić mi coś sprawdzonego w zakresie potówek u noworodka? Czy wiecie może jak się ich skutecznie pozbyć? Ja się właśnie w tym momencie zastanawiam czy na przykład coś stąd byłoby warte uwagi https://www.mamazone.pl/artykuly/male-d ... noworodka/ Co o tym myślicie? Czy Waszym zdaniem warto się do tych porad stosować? Z góry wielkie dzięki za wszelkiego rodzaju porady oraz sugestie w tym obszarze tematycznym :) Jestem pewien, że mi się przydadzą :)
Niewiele jest cnót, których Polacy nie posiadają, ale niewiele też jest błędów, których potrafili uniknąć…
ceramic3
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela, 11 lutego 2018, 15:46

Postprzez » niedziela, 11 lutego 2018, 19:40

 

Re: Potówki i noworodek

Postprzez ulunia » sobota, 22 września 2018, 08:55

Wystarczy dbać dobrze o pielegnacje skóry dziecka, wentylować i nie opatulać ich jak w kokony a potówki nie będą występować. Warto zapoznać się z ofertą firmy https://www.johnsonsbaby.com.pl/produkty/dla-noworodka Znajdziesz tutaj wszystkie produkty jakie będą Ci potrzebne w pielegnacji dziecka i jego skóry, pamietaj że niemowlak jest bardzo delikatny i musisz wybierać takie firmy z renomą jak ta aby nic sie nie stało z skórą dzieciaczka :)
ulunia
 
Posty: 787
Dołączył(a): piątek, 22 września 2017, 14:37

Re: Potówki i noworodek

Postprzez stefan443 » piątek, 2 listopada 2018, 07:47

Zawsze noworodek jest bardzo ważną sprawą.Moja zona musiała z pracy zrezygnować żeby chodzić koło noworodka.
stefan443
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 2 listopada 2018, 07:45

Re: Potówki i noworodek

Postprzez zosiawerek » piątek, 9 listopada 2018, 11:21

Skóra noworodka jest wrażliwa i delikatna. Więc jak najbardziej należy ją pielęgnować najlepszymi produktami, specjalnie dla dzieci.
zosiawerek
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek, 9 listopada 2018, 11:10

Re: Potówki i noworodek

Postprzez marlenka » czwartek, 15 listopada 2018, 14:31

przede wszystkim nie przegrzewaj dziecka. Oczywiście trzeba uważać, żeby go nie owiało, ale nie można przesadzać! Jednak jeśli już wystąpią potówki, to zastosuj dobrej jakości (najlepiej wyłącznie z naturalnych składników) kremy nawilżające oraz płyny do kąpieli. A żeby dziecku było bardziej komfortowo i aby odwrócić uwagę od potówek, daj mu jakąś przyjemną maskotkę, na przykład szumisie misie
marlenka
 

Re: Potówki i noworodek

Postprzez krolszparagow » poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 08:28

ulunia napisał(a):Wystarczy dbać dobrze o pielegnacje skóry dziecka, wentylować i nie opatulać ich jak w kokony a potówki nie będą występować. pamietaj że niemowlak jest bardzo delikatny i musisz wybierać takie firmy z renomą jak ta aby nic sie nie stało z skórą dzieciaczka :)

Dokładnie, to bardzo rozsądna porada :). Od siebie może dodam natomiast, że inną z bardzo popularnych przypadłości u niemowlaków są odparzenia pieluszkowe i bardzo warto zwracać uwagę na to, czy ten rodzaj stanu zapalnego nie pojawia się u naszego dzieciaczka, bo nie jest to dla niego zbyt przyjemne, a może doprowadzić nawet do nadkażenia grzybicznego :(. Na wypadek, gdyby nieopatrznie się one pojawiły, to warto być wcześniej przygotowaną na taką ewentualność. Tutaj: https://www.eloderm.pl/artykul/77,sposo ... zenia.html można sobie na ten temat poczytać, polecam :).
krolszparagow
 
Posty: 145
Dołączył(a): wtorek, 29 stycznia 2019, 13:28

Re: Potówki i noworodek

Postprzez Kubotka » czwartek, 26 września 2019, 09:21

potówki to niestety czesty problem u maluchów, szczególnie takich, które jeszcze nie siadają. Latem skóra mega się poci wiec u dziecka szybko mogą pojawić się potówki. Generalnei nie są one jakoś mega niebezpieczne ale też nie nalezy ich lekceważyc. Ja mojego synka zawsze jak pojawiają sie potówki kąpię w krochmalu atoperal. Z reguły po kilku razach przechodzi. Ważne, zeby w te upały ubierać dzieci przewiewnie to która moze oddychac i potówki sie nei pojawiają.
Kubotka
 

Re: Potówki i noworodek

Postprzez Kazikdobry » poniedziałek, 13 grudnia 2021, 11:42

zosiawerek napisał(a):Skóra noworodka jest wrażliwa i delikatna. Więc jak najbardziej należy ją pielęgnować najlepszymi produktami, specjalnie dla dzieci.


Potówki to normalna sprawa u noworodka.
Najlepiej myć delikatnymi kosmetykami.

-------------
Polecam artykuł do przeczytania

https://www.videofotomix.pl/odwiedz-skl ... loru-skory
Kazikdobry
 
Posty: 973
Dołączył(a): środa, 16 stycznia 2019, 14:32

Re: Potówki i noworodek

Postprzez Gabrysia03 » wtorek, 25 kwietnia 2023, 14:14

Jeśli szukasz skutecznych i bezpiecznych produktów do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka, koniecznie zajrzyj na stronę internetową apteki Gemini https://gemini.pl/kategoria/dziecko/kos ... odparzenia Oferujemy szeroki wybór kosmetyków dla dzieci, w tym specjalistyczne preparaty na odparzenia. Od renomowanych producentów i zostały starannie wyselekcjonowane pod kątem jakości oraz składu. Do tego z szybką realizacją i dostawą do apteki stacjonarnej albo do domu co na pewno jest ogromną wygodą. Pozdrawiam!
Gabrysia03
 
Posty: 160
Dołączył(a): środa, 12 lutego 2020, 08:16

Postprzez » wtorek, 25 kwietnia 2023, 14:14

 


Powrót do Dzieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron