Budowa domu

Re: Budowa domu

Postprzez lalamido » czwartek, 24 października 2019, 09:42

Budowa domu zawsze kojarzy się nam z dużymi wydatkami, ogromnym nakładem czasu i bałaganem na całą okolicę, z którym ciężko sobie poradzić. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie gdy pojechałem oglądać budowę nowo powstającego osiedla domków szeregowych, na którym chciałem kupić sobie segment. Byłem zainteresowany jak przebiega budowa i czy podane terminy są realne. Ku mojemu zaskoczeniu nie zastałem typowego dla tego rodzaju przedsięwzięć bałaganu. Niewielka grupka krzątających się fachowców wzbudziła moje podejrzenia co do dotrzymania terminów przez dewelopera. Dopóki nie zobaczyłem ich przy pracy. Pojedynczy ludzie lub maksymalnie dwuosobowe zespoły pracowały na maszynach Husqvarny. Bez nerwów, bez rzucania mięsem za to szybko i precyzyjnie. Co więcej w niespotykanej na innych budowach czystości. Po krótkiej rozmowie wszedłem na stronę Husqvarny https://www.husqvarnacp.com/pl/narzedzia-diamentowe/ i poczytałem sobie o ich urządzeniach. Wierzcie mi, że nie spodziewałem się ile jest nowych technologi, które zapewniają szybkość, precyzję, bezpieczeństwo i czystość. Zachęcam do bardzo ciekawej lektury, która pozwoli poznać wszelkie nowości techniczne proponowane przez Husqvarnę.
lalamido
 
Posty: 234
Dołączył(a): niedziela, 10 grudnia 2017, 20:07

Postprzez » czwartek, 24 października 2019, 09:42

 

Re: Budowa domu

Postprzez Arkadiusz1 » poniedziałek, 28 października 2019, 21:27

Jasne, że tak! Przecież to nie jest wcale taka prosta sprawa.
Arkadiusz1
 
Posty: 923
Dołączył(a): czwartek, 21 września 2017, 12:16

Re: Budowa domu

Postprzez KonradSkal » wtorek, 29 października 2019, 06:00

Polecam zastanowić się nad opcja przyjazną środowisku. Ostatnio znalazłem fajną firmę, która oferuje ekologiczne usługi budowlane: http://eneroo.pl/ . Bardzo fajny pomysł z eko budownictwem. Myślę, że powinniśmy wprowadzać rozwiązania przyjazne środowisku do innych części naszego życia codziennego.
KonradSkal
 
Posty: 102
Dołączył(a): poniedziałek, 8 lipca 2019, 06:36

Re: Budowa domu

Postprzez Damiz » wtorek, 29 października 2019, 10:26

Okna, drzwi, rolety, bramy garażowe, bramy wjazdowe i mnóstwo akcesoriów do domu znajdziecie w firmie Eko Okna. Firma jest liderem w branży nie tylko w Polsce ale również na świecie. W pierwszych latach działalności firma skupiała się jedynie na produkcji okien. Na przestrzeni ponad 20 lat, firma Ekookna znacząco rozwinęła swoją działalność. Aktualnie firma Ekookna rozpoznawalna jest w zasadzie w całym świecie. W halach produkcyjnych firmy Ekookna powstają okna, bramy i ogrodzenia, drzwi, rolety i żaluzje fasadowe. Pozdrawiam
Damiz
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 29 października 2019, 10:21

Re: Budowa domu

Postprzez latawiec biały » wtorek, 29 października 2019, 20:57

Budując dom prędzej czy później dojdziemy do kwestii wykonania dachu. Trzeba wtedy wybrać technologię ze świadomością jej plusów i minusów. Ja zacząłem myśleć nad czymś tradycyjnym jak gont bitumiczny, lecz patrząc na pokryte tak dachy nie umiałem pozbyć się wrażenia, że wygląda to jak totalne pójście po kosztach. Jeden z domów w mojej okolicy ma natomiast dachówkę metalową firmy https://www.gerardroofs.pl/pl/ i właściciel strasznie sobie ją chwali, ze względu na klasyczny wygląd i dużą wytrzymałość, może więc to jest ten złoty środek?
latawiec biały
 
Posty: 828
Dołączył(a): sobota, 24 czerwca 2017, 18:28

Re: Budowa domu

Postprzez mami772 » piątek, 1 listopada 2019, 02:13

Raczej nie zdecydowałabym się na budowę domu, ponieważ jest to dla mnie zbyt kosztowne, ponieważ nawet nie mamy własnej działki. Na szczęście jest też taka możliwość, jak kupno domu z rynku wtórnego i jak się okazuje oferty są bardzo interesujące! Na stronie https://www.dobryadres.pl/ofertynieruchomosci/domy można znaleźć wiele pięknych domów i już nawet 2 oferty sobie upatrzyłam.
mami772
 
Posty: 740
Dołączył(a): niedziela, 28 kwietnia 2019, 08:23

Re: Budowa domu

Postprzez rita34 » niedziela, 8 grudnia 2019, 18:16

Przy budowie domu należy pamiętać o wyczyszczeniu elewacji. Znajomy, który się tym zajmuje, kupuje z tej strony http://gredo.pl/scierniwa-do-piaskowania/. Jest tu szeroki wybór ścierniwa do piaskowania lepszej jakości.
rita34
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela, 8 grudnia 2019, 18:10

Re: Budowa domu

Postprzez jansue » piątek, 13 grudnia 2019, 23:54

Budowa domu to bardzo wymagające zajęcie, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość.
jansue
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 13 grudnia 2019, 23:47

Re: Budowa domu

Postprzez LeCarre » sobota, 14 grudnia 2019, 18:06

W internecie jest wiele porad, ale głównie dotyczących wystroju wnętrza, a samą budową, czy wykończeniówką powinny zająć się profesjonalne firmy i to oni mogą doradzić najlepiej co i jak wykonać. Taką firmą pracującą głównie w okolicach Krakowa i Katowic, która wykonuje wykończenie pod klucz jest Malhaus. Zrobią wszystko co trzeba po budowie domu od montażu instalacji, poprzez montaż okien i drzwi, po tynkowanie, malowanie i tapetowanie. Więcej info znajdziecie na ich stronie.
LeCarre
 
Posty: 32
Dołączył(a): piątek, 27 września 2019, 09:57

Re: Budowa domu

Postprzez KonradSkal » piątek, 20 grudnia 2019, 14:42

Może zainteresuje was coś takiego jak fotowoltaika . Słupsk jest miastem w którym możemy już takie coś dostać. Chodzi o energię słoneczną uzyskiwaną z paneli słonecznych. W Polsce nadal większoć energii pochodzi z elektrowni węglowych. Inwetujące w panele zmniejszamy nasze zapotrzebowanie na energię z elektrowni. Miejcie na uwadze planetę, którą zostawicie swoim dzieciom.
KonradSkal
 
Posty: 102
Dołączył(a): poniedziałek, 8 lipca 2019, 06:36

Postprzez » piątek, 20 grudnia 2019, 14:42

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wolna amerykanka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron