Pamiątki po cesarce

Re: Pamiątki po cesarce

Postprzez diskos » wtorek, 3 lipca 2018, 15:27

Lekarz mi polecił plastry sutricon po cc, sprawdziły się jak tylko odpadły strupki zaczęlam je naklejać, pomogły też na swędzenie bo niestety mnie blina bardzo swędziałą, była mocno wypukla, po paru miesicach stoowania plastrów jest dużo mniej widoczna i płaska.
diskos
 

Postprzez » wtorek, 3 lipca 2018, 15:27

 

Re: Pamiątki po cesarce

Postprzez zassada » piątek, 5 października 2018, 18:49

Faktycznie słyszałam o tych plastrach sporo dobrego ale położna kazała smarować bliznę olejkiem bio oil to smarowałam bez szemrania bo się bałam że mi wielką drama zostanie
zassada
 

Re: Pamiątki po cesarce

Postprzez looney » niedziela, 25 sierpnia 2019, 14:10

No powiem wam właśnie, że dobry lekarz prowadzący ciążę to podstawa. Niektórzy są tacy, że w ogóle nie interesuje ich kobieta od momentu urodzenia dziecka. Za to ja miałam naprawdę super panią ginekolog Barbarę Blicharczyk, do której chodziłam na ulicę Szpitalną w Kołobrzegu. Później w szpitalu odbierała mój poród i wszystko poszło świetnie. I dlatego wydaje mi się że dużo tutaj zależy od lekarza.
looney
 
Posty: 102
Dołączył(a): niedziela, 21 października 2018, 10:35

Re: Pamiątki po cesarce

Postprzez lucynka5a » czwartek, 24 października 2019, 07:22

Walkę z bliznami najlepiej rozpocząć możliwie szybko po powstaniu blizny, ja używałam plastry na blizny parę miesięcy stosowania miało bardzo dobre efekty, bo teraz to moja blizna jest prawie niewidoczna, a co najważniejze nie zrobiły się przerosty
lucynka5a
 

Re: Pamiątki po cesarce

Postprzez Taterka » poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 20:20

Myślę, że należy odpowiednio pielęgnować skórę jak tylko wiadomo, że jest się w ciąży. Poprawić jej elastyczność, wtedy zdecydowanie lepiej się wszystko zregeneruje. Jeżeli kobieta chce się dowiedzieć, jak szybko zagoić ranę po cięciu to koniecznie musi zapoznać się z powyższymi poradami.
Taterka
 
Posty: 41
Dołączył(a): piątek, 29 listopada 2019, 09:26

Re: Pamiątki po cesarce

Postprzez Bis4revb » czwartek, 30 lipca 2020, 13:16

Ja z mężem chodziłam do szkoły rodzenia we Wrocławiu i na szczęście udało mi się urodzić naturalnie. Ten kurs jednak dużo mi dał, wiedzy ogólnej i jak się zachować podczas porodu. Również moja położna Wrocławdawała mi wiele wskazówek co robić aby rany goiły się dużo szybciej i łatwiej niż po cesarce.
Bis4revb
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 13 maja 2020, 19:20

Re: Pamiątki po cesarce

Postprzez jannia » poniedziałek, 31 sierpnia 2020, 01:50

Nie miałam problemów z raną po cesarce, ładnie mi się zagoiła. Stosowałam jak lekarz kazał Octenisept. To tak na przyspieszenie gojenia, odkażająco. Pewnie też mieliście. Myślę że to bardzo dobry lek jest. Potem przy maluszkach się też przydaje.
jannia
 
Posty: 222
Dołączył(a): niedziela, 19 kwietnia 2020, 20:50

Re: Pamiątki po cesarce

Postprzez 77ewcia5 » czwartek, 19 listopada 2020, 12:33

Przy pierwszej ciąży też wybrałam cesarkę i również miałam problem z gojeniem się rany, została mi dość mocna blizna. Przy drugiej ciąży od razu wybrałam dobrego ginekologa, który przyjmuje w przychodni Babka Medica w Warszawie lek. Kinga Pospiech dzięki niej byłam zmotywowana i czułam się dużo silniejsza i odważyłam się na poród naturalny, bardzo jej za to dziękuje, jeśli któraś z Was szuka dobrego ginekologa to gorąco polecam specjalistów z Babka Medica.
77ewcia5
 
Posty: 131
Dołączył(a): środa, 18 października 2017, 17:04

Re: Pamiątki po cesarce

Postprzez Minenka » czwartek, 21 stycznia 2021, 18:12

A z jakiego powodu zdecydowałyście się na cesarskie cięcie? U mnie przyczyną był ogromny lęk przed porodem naturalnym, czy wszystko przebiegnie dobrze i czy dam radę urodzić w ten sposób. W https://psychomedic.pl/tokofobia-zaswia ... go-ciecia/ uzyskałam pomoc w załatwieniu zaświadczenia do cesarskiego cięcia i w ten sposób trochę mniej zaczęłam obawiać się porodu.
Minenka
 
Posty: 103
Dołączył(a): czwartek, 27 grudnia 2018, 17:32

Postprzez » czwartek, 21 stycznia 2021, 18:12

 


Powrót do Medycyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron