Książka czy czytnik?

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez Gość » niedziela, 16 lipca 2017, 07:31

Po dwóch latach absolutnie przyzwyczaiłem się do czytnika, zawsze byłem tradycjonalistą ale jest to zbyt wygodne i pozwala zaoszczędzić zbyt wiele miejsca i zapewnić wygodę...
Gość
 

Postprzez » niedziela, 16 lipca 2017, 07:31

 

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez Ela78 » poniedziałek, 17 lipca 2017, 06:30

Hejka. Ja wole jednak tradycyjne książki i ten zapach :) Bardzo lubię czytać książki przygodowe,powieści itd i mam sporą już kolekcję jeszcze trochę a będę miała swoją bibliotekę :P a gdzie kupujecie książki ? Bo ja w taniej księgarni internetowej Aros- http://aros.pl/ zawsze są mega okazje np. rabat 30 % na książki to bardzo dużo i zawsze kupuję nie jedną a więcej książek.
Ela78
 
Posty: 587
Dołączył(a): poniedziałek, 6 marca 2017, 20:14

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez agaa » piątek, 4 sierpnia 2017, 08:52

Nie wiem jak wy, ale ja jako osoba młoda lubię też czytać pozycje obcojęzyczne. Przy papierowej książce muszę co chwilę zaglądać do słownika i szukać jakiegoś wyrażenia, którego nie rozumiem. Przy czytniku nie mam tego problemu: dotykam słówka i otwiera mi się od razu znaczenie tego słowa. Jest to bardzo wygodne i przez to mogę szybciej czytać książkę, bez odrywania się, by szukać w słowniku. Do tego kindle ma funkcję zapamiętywania słówek, które sprawdzam - po skończeniu książki ściągam plik ze słówkami do exela i mogę się ich uczyć:D kindle zapamiętuje także kontekst tego słówka (całe zdanie). Jest to bardzo pomocne przy nauce języków obcych.
agaa
 
Posty: 91
Dołączył(a): czwartek, 22 września 2016, 08:27

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez greenday » środa, 30 sierpnia 2017, 18:32

Jestem tradycjonalistką i nie mogę przyzwyczaić się do czytnika. Lubię odgłos przewracanych kartek, zapach druku ...
Teraz czytam kontynuację powieści Zanim się pojawiłeś i Kiedy odszedłeś Jojo Moyes
https://aros.pl/ksiazka/we-wspolnym-rytmie
greenday
 
Posty: 37
Dołączył(a): sobota, 1 lipca 2017, 17:12

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez wiktoria68 » czwartek, 16 listopada 2017, 20:04

Tylko książka, żaden czytnik. Niby jak polizać palec i kartkę w czytniku? ;) A zapach druku - bezcenne. Jak już jesteśmy przy zapachu to może powąchamy coś bardziej subtelnego niż druk :) proponuję "Perfumy. Stulecie zapachów" http://www.taniaksiazka.pl/perfumy-stul ... 09014.html . Jeśli lubicie trochę historii, o tych którzy je stworzyli, prowadzili kampanię reklamowe itp. koniecznie przeczytajcie :)
wiktoria68
 
Posty: 1149
Dołączył(a): czwartek, 16 listopada 2017, 16:40

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez agaa » czwartek, 23 listopada 2017, 10:59

Zapach i dotyk kartek - to jedyne argumenty jakie słyszę wśród miłośników książek. Ale dużo więcej zalet widzę w czytniku i mam wrażenie, że ich przeciwnicy po prostu nie mieli do czynienia z prawdziwym czytnikiem. Czytanie na telefonie czy tablecie to nie to samo, gwarantuję i nie da się tego porównać. Wiele osób z mojego otoczenia również mówiło "że czytnik męczy wzrok (bo tablet męczy)", a w życiu na czytniku nie czytali. A osoby, które spróbowały czytać na czytniku wręcz się zakochały i robiłam potem za konsultanta "jaki czytnik wybrać". Więc zagorzali przeciwnicy czytników - poczytajcie na tym urządzeniu miesiąc i podzielcie się wrażeniami, nie lubię opinii "nie, bo nie, ale nie próbowałem/am".
agaa
 
Posty: 91
Dołączył(a): czwartek, 22 września 2016, 08:27

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez wyścigowa10 » czwartek, 4 stycznia 2018, 15:12

Jeśli dużo podróżujemy, na przykład pociągiem do pracy, to bardzo polecam czytnik ;) dużo wygodniejszy i lżejszy niż zwykła książka :P
wyścigowa10
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 3 stycznia 2018, 19:46

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez kieliszkova » piątek, 5 stycznia 2018, 15:25

Też uważam że posiadanie papierowej książki ma ten swój niepowtarzalny klimat :D
kieliszkova
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 5 stycznia 2018, 15:20

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez basienia » sobota, 6 stycznia 2018, 17:35

Ja należę do klubu książki haha :P ma to swój klimat jak trzyma się jednak ten papier w ręki
basienia
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota, 6 stycznia 2018, 17:33

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez theslide » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 12:53

Ja posiadam czytnik i bardzo sobie chwalę :) Polecam wszystkim którzy i tak noszą już za dużo w torbie
theslide
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 8 stycznia 2018, 12:51

Postprzez » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 12:53

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Książka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość